sobota, 9 lipca 2016

"Real" Katy Evans


Chyba każda kobieta jest fanką dobrych romansów prawda? Ja osobiście najbardziej kocham fantasy i dystopie. Czytając je kompletnie angażuję się i przeżywam każdą akcję. Jednak przerwy w czytaniu tego gatunku wypełniam własnie romansami. A jest ich tyle na naszym rynku że od wyboru głowa boli. Przedstawię wam dziś książkę która wywarła na mnie na tyle pozytywne wrażenie że często wracam do niej myślami i świadomie porównuje z innymi lektorami. Brooke Dumas jest byłym sportowcem. Kontuzja nogi sprawiła że nie może dalej rozwijać swojej pasji. Jednak nie poddaje się i prze ze swym życiem do przodu. Tak dzieje się do czasu gdy trafia na podziemne walki. Tam jednym spojrzeniem oczu Remington Tate zatrzymuje jej świat. Ten niebywale sexowny, arogancki i pewny siebie mężczyzna dostaje wszystko czego chce. A chce jej.
Proponuje naszej bohaterce prace rehabilitantki sportowej w swoim zespole. Brooke początkowo stanowczo postanawia nie angażować się w żaden związek z bokserem. Jednak jego bliskość pooli kruszy postanowienia B.Cóż oczywiście streszczenie tej książki brzmi dokładnie tak samo jak streszczenia innych romansów tylko ze zmienionymi imionami głównych bohaterów. Jedak fabuła jest tu troszkę inaczej zbudowana. Na początku mamy typowy scenariusz lecz szybko się z niego otrząsamy gdyż problemy z jakimi zmaga się główny bohater nie są tak lekkie. Nie jest to trauma z dzieciństwa bo zły tata przypalał cię papierosami. Mamy tu przedstawione naprawdę głębokie i tak naprawdę rzadko poruszane w literaturze kwestie. Odnajdziemy tu nie tylko opisy scen łóżkowych lecz naprawdę głęboką potrzebę miłości, kochania i szanowania przez kogoś. Obserwujemy jak bezwzględne jest zderzenie rzeczywistości, gdy widzimy w drugim człowieku jedynie to co chce nam sam pokazać a dopiero przez troskę i miłość odkryjemy kim tak naprawdę ta osoba jest w środku. Tak własnie postępuję nasza bohaterka. Którą siłą rzeczy jest naprawdę twardą babką.

Podziwiam Autorkę za to że odważyła się wspomnieć w tej książce o poważnych problemach psychicznych, lękach, depresji, a na dodatek przedstawić to w odpowiedni dla czytelnika sposób.
Bowiem czytając wcale mnie to nie zniechęciło lecz wręcz przeciwnie,zaciekawiło. Przyssałam się do tej powieści jak pijawka. Pochłonęłam ją w jedną noc i nie żałuję czasu poświęconego tej lekturze bo naprawdę było warto.
Gorąco polecam!
Anita <3

3 komentarze:

 1. Mam ją już u siebie na półce, więc niebawem sama będę zaznajamiać się z lekturą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chciałam ją przeczytać, i nadal chcę, jednak tak się złożyło, że jak na razie nie mam do niej dostępu, a sama jak na razie zakupiłam zbyt dużo książek, aby pozwolić sobie na kolejne :/

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  SZELEST STRON

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę będę czytać w ramach book tour więc czekam aż do mnie dotrze. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń