sobota, 6 sierpnia 2016

"Piękny drań" Lauren Christina
Szukasz idealnej książki na wakacyjne leżakowanie w słońcu? Piękny Drań to lektura stworzona do bezstresowego odpoczynku pod parasolem.

Chloe Mills jest studentką i asystentką w jednej z korporacyjnych firm rodzinnych. Kocha swoje studia, swoją prace lecz nienawidzi... swojego szefa drania. Bennett Ryan od samego początku wchodzi jej w paradę i utrudnia każde najprostsze zadanie. Jest konkretny i wymagający ale też upierdliwy i arogancki. Sprawia że opanowana Chloe kipi z nerwów. Jednak gdy wszystkie skrywane emocję wybuchają między nimi, okazuję się że ciągnie ich do siebie jak mało kogo.

Zaczynając czytać tą książkę nawet nie spodziewałam się że będzie tak dobrym zabawnym romansem. Mamy tu dwójkę super zarysowanych i niedwuznacznych bohaterów którzy ścierają się, kłócą i romansują ze sobą na naszych oczach. W jednej chwili widzimy jak Chloe i Bennett drą koty i dopiekają sobie nawzajem a następnie kochają na stolę w pokoju konferencyjnym po czym znowu się kłócą i trzaskają drzwiami. Ten scenariusz może wydawać się nużący jednak wcale tak nie jest. W tej książce nic nie jest nudne i przewidywalne. Autorka w idealny sposób wyważyła wszystkie takie sceny. Uśmiechałam się sama do siebie czytając ich przezabawne teksty i wyzwiska jakie rzucali pod swoim adresem. Narracja jest tu prowadzona przez głównych bohaterów. Raz widzimy sydłacje z perspektywy Chloe a następnie Benetta. Obie postacie są bardzo wymowne i stanowcze.

Jest to typowy odmóżdżacz naprawdę wysokiej klasy. Nie mam tu żadnych ogromnych problemów i skrywanych tajemnic tylko dynamiczna i ciekawa akcja. 
Książka ta jest pierwszą z cyklu "Beautiful Bastard". W tej chwili w Polsce jest wydane 4 kolejne części z tego co kojarzę, jednak według mnie pierwsza jest najpikantniejsza i najbardziej zabawna.

Serdecznie polecam zapakować do walizki i cieszyć się nią pod gorącym sierpniowym słońcem.
Pozdrawiam
Anita <3

1 komentarz:

  1. O dziwo o tej książce słyszałam naprawdę wiele dobrego!
    Ja jestem niestety dość sceptycznie do niej nastawiona, przez te wszystkie geryopodobne podróbki... Czytałam Uwikłanych, których w końcu muszę kontynuować i bardzo mi to przypomina fabułę Pięknego drania. Może jak znajdę na jakiejś promocji? Tak, wtedy kupię :D
    Pozdrawiam ciepło! :D
    Kasia z Kasi recenzje książek :)

    OdpowiedzUsuń